O nás

Realizátorem projektu je registrovaný poskytovatel služeb vymáhání pohledávek JurisDynamics GmbH („Truck ReClaim“), který projekt nejen koordinuje s moderním IT (tzv. Legal Tech) a specializovanou expertizou, ale bude vystupovat i jako žalobce. Truck ReClaim je jakožto poskytovatel právních služeb schopen pokrýt náklady na takto složité řízení. Dokonce i v případě neúspěchu ponese Truck ReClaim veškeré soudní poplatky, poplatky za právní služby a znalecké posudky. To samozřejmě platí i pro případné nároky na náhradu nákladů protistrany.

Z právního hlediska jsou řízení vedena právníky z advokátních kanceláří Hausfeld a Kapellmann, kteří se specializují na antimonopolní právo a mají zkušenosti v oblasti kamionového kartelu. Hausfeld je jednou z nejvýznamnějších advokátních kanceláří v oblasti uplatňování nároků na náhradu škody způsobené kartelem, ne-li vůbec tou nejvýznamnější. Nejen renomované vydavatelství JUVE tak firmu Hausfeld ocenilo jako „Advokátní kancelář roku 2019 v oblasti soudních sporů“ a jako „Advokátní kancelář roku 2022 v oblasti kartelového práva“. Global Competition Review navíc uvádí společnost Hausfeld jako jedinou advokátní kancelář v Evropě specializující se na zastupování poškozených stran jako „elitní firmu“ v oblasti kartelového práva.

Rovněž Kapellmann je velmi renomovanou advokátní kanceláří, která již zastupuje klienty v soudních sporech proti kamionovému kartelu. Firma Kapellmann je uvedena v různých žebříčcích advokátních kanceláří, jako jsou JUVE-Handbuch, Handelsblatt/Best Lawyers, Wirtschaftswoche a Legal 500.

Renomovaný ekonom hospodářské soutěže Prof. Dr. Inderest a jeho tým, mající rovněž bohaté zkušenosti s kartelovou dohodou v oblasti nákladních automobilů, provádějí ekonomické posouzení nárokovaných kamionů.

Postup společnosti Truck ReClaim podporuje svaz BGL, který nabídku důkladně prověřil, a další evropská sdružení.